Events

Events happening in the next two weeks are listed below, organized by date.
The event will be streamed at the channel page of the school in bold.
All times are Central.

Tuesday, January 17
BoysFINALGOTHENBURG SWEDESAT COZAD HAYMAKERSGirlsFINALTOURNAMENTAT ALMA CARDINALSBothFINALBLUE HILL BOBCATSAT HARVARD CARDINALSBothFINALHITCHCOCK COUNTY FALCONSAT PAXTON TIGERSGirlsFINALMINDEN WHIPPETSAT ST. PAUL WILDCATSGirlsFINALASHLAND-GREENWOOD BLUEJAYSAT YUTAN CHIEFTAINSGirlsFINALWALLACE WILDCATSAT DUNDY COUNTY STRATTONBoysFINALASHLAND-GREENWOOD BLUEJAYSAT YUTAN CHIEFTAINSBoysFINALMINDEN WHIPPETSAT ST. PAUL WILDCATSBoysFINALWALLACE WILDCATSAT DUNDY COUNTY STRATTON
Thursday, January 19
Both3:30RAVENNA BLUE JAYSAT AMHERST BRONCOSBoys5:00BURWELL LONGHORNSAT CENTRAL VALLEY COUGARSBoys5:30BEATRICE ORANGEMENAT WEST POINT-BEEMER CADETSGirls6:00ADAMS CENTRAL PATRIOTSAT CENTRAL CITY BISONGirls6:00WILBER-CLATONIA WOLVERINESAT FREEMAN FALCONSGirls6:00EAST BUTLERAT MERIDIAN MUSTANGSGirls6:15LOOMIS WOLVESAT ALMA CARDINALSBoth6:15LEWISTON CONSOLIDATED TIGERSAT JOHNSON-BROCK EAGLESBoys6:30NEBRASKA CITY PIONEERSAT SDA ROCKETSBoys7:00START TYPING TO SEARCHAT HIGH PLAINS STORMBoys7:00COLUMBUS LAKEVIEW VIKINGSAT GINW VIKINGSBoys7:30EAST BUTLERAT MERIDIAN MUSTANGSBoys7:45WILBER-CLATONIA WOLVERINESAT FREEMAN FALCONSBoys8:00LOOMIS WOLVESAT ALMA CARDINALSBoys8:00ADAMS CENTRAL PATRIOTSAT CENTRAL CITY BISONBoth8:00POTTER-DIX COYOTESAT
Friday, January 20
Both6:00MILFORD EAGLESAT ELMWOOD-MURDOCK KNIGHTSBoth6:00OAKLAND-CRAIG KNIGHTSAT NORTH BEND CENTRAL TIGERSGirls6:00TWIN RIVER TITANSAT WEST POINT-BEEMER CADETSBoth6:00BISHOP NEUMANN CAVALIERSAT LINCOLN LUTHERAN WARRIORSGirls6:00WOOD RIVER RURAL EAGLESAT CENTRAL CITY BISONBoth6:00ASHLAND GREENWOODAT SDA ROCKETSBoth6:00PALMYRA PANTHERSAT YUTAN CHIEFTAINSBoth6:00LAWRENCE-NELSON RAIDERSAT HIGH PLAINS STORMGirls6:00 HASTINGS TIGERSAT GINW VIKINGSBoth6:00EWING TIGERSAT POPE JOHN XXIIIGirls6:00SUPERIOR WILDCATSAT DONIPHAN-TRUMBULL CARDINALSGirls6:15DORCHESTER LONGHORNSAT SHELBY-RISING CITY HUSKIESGirls6:15COLUMBUS LAKEVIEW VIKINGSAT SCHUYLER WARRIORSGirls6:15TRI COUNTY TROJANSAT FILLMORE CENTRAL PANTHERSBoth6:15FRIEND BULLDOGSAT JOHNSON-BROCK EAGLESBoys7:30TWIN RIVER TITANSAT WEST POINT-BEEMER CADETSBoys7:30HASTINGS TIGERSAT GINW VIKINGSBoys7:30FAIRBURY JEFFSAT YORK DUKESBoys7:45SUPERIOR WILDCATSAT DONIPHAN-TRUMBULL CARDINALSGirls7:45AUBURN BULLDOGSAT JCC THUNDERBIRDSBoys8:00DORCHESTER LONGHORNSAT SHELBY-RISING CITY HUSKIESBoys8:00WOOD RIVER RURAL EAGLESAT CENTRAL CITY BISONBoys8:00COLUMBUS LAKEVIEW VIKINGSAT SCHUYLER WARRIORSBoys8:00TRI COUNTY TROJANSAT FILLMORE CENTRAL PANTHERS
Saturday, January 21
Both11:00START TYPING TO SEARCHAT DUNDY COUNTY STRATTONBoys2:00FILLMORE CENTRAL PANTHERSAT LINCOLN CHRISTIAN CRUSADERSGirls2:45GINW VIKINGSAT SCHUYLER WARRIORSGirls3:30HUMBOLDT-TABLE ROCK-STEINAUER TITANSAT CENTENNIAL BRONCOSGirls3:30FILLMORE CENTRAL PANTHERSAT LINCOLN CHRISTIAN CRUSADERSBoys4:30GINW VIKINGSAT SCHUYLER WARRIORSBoys5:00FILLMORE CENTRAL PANTHERSAT LINCOLN CHRISTIAN CRUSADERSBoys5:00HUMBOLDT-TABLE ROCK-STEINAUER TITANSAT CENTENNIAL BRONCOS
Monday, January 23
Girls6:00WEEPING WATER INDIANSAT JCC THUNDERBIRDSGirls6:00BROKEN BOW INDIANSAT GOTHENBURG SWEDESBoth6:15STERLING JETSAT JOHNSON-BROCK EAGLESBoys7:45WEEPING WATER INDIANSAT JCC THUNDERBIRDS
Tuesday, January 24
Boys5:00VALENTINE BADGERSAT GOTHENBURG SWEDESGirls5:45PIERCE LADY BLUEJAYSAT WEST POINT-BEEMER CADETSGirls6:00SUTTON MUSTANGSAT MILFORD EAGLESGirls6:00HUMPHREY ST. FRANCIS FLYERSAT ST. EDWARD BEAVERSGirls6:00HEARTLAND HUSKIESAT NEBRASKA CHRISTIAN EAGLESGirls6:00FILLMORE CENTRAL PANTHERSAT CENTENNIAL BRONCOSBoth6:00BATTLE CREEK BRAVESAT POPE JOHN XXIIIBoth6:00BURWELL LONGHORNSAT PALMER TIGERSBoth6:00DAVID CITY SCOUTSAT YUTAN CHIEFTAINSBoth6:00FREEMAN FALCONSAT ELMWOOD-MURDOCK KNIGHTSBoth6:30SUPERIOR WILDCATSAT DESHLER DRAGONSBoys6:30ADAMS CENTRAL PATRIOTSAT GINW VIKINGSBoys7:15PIERCE BLUEJAYSAT WEST POINT-BEEMER CADETSBoys7:30HEARTLAND HUSKIESAT NEBRASKA CHRISTIAN EAGLESBoys7:30FILLMORE CENTRAL PANTHERSAT CENTENNIAL BRONCOSBoys7:30HUMPHREY ST. FRANCIS FLYERSAT ST. EDWARD BEAVERSBoys7:45SUTTON MUSTANGSAT MILFORD EAGLES
Thursday, January 26
Boys3:00AT FREEMAN FALCONSBoth6:00WISNER-PILGER GATORSAT NORTH BEND CENTRAL TIGERSGirls6:00CONESTOGA COUGARSAT JCC THUNDERBIRDSBoth6:00RIVERSIDE CHARGERSAT PALMER TIGERSGirls6:00ELKHORN VALLEY FALCONSAT ST. EDWARD BEAVERSBoth6:15FALLS CITY SACRED HEART IRISHAT JOHNSON-BROCK EAGLESBoys6:30WEEPING WATER INDIANSAT ST. PAUL WILDCATSBoys7:00SEDGWICK COUNTY COUGARSAT PERKINS COUNTY PLAINSMENBoth7:00HEARTLAND LUTHERAN RED HORNETSAT CENTRAL VALLEY COUGARSGirls7:00SEDGWICK COUNTY COUGARSAT PERKINS COUNTY PLAINSMENBoys7:45CONESTOGA COUGARSAT JCC THUNDERBIRDS
Friday, January 27
Boys1:00START TYPING TO SEARCHAT CENTRAL VALLEY COUGARSBoth5:00PINE BLUFFSAT POTTER-DIX COYOTESGirls6:15GIBBON BUFFALOESAT FILLMORE CENTRAL PANTHERSBoys7:00CRAWFORD RAMS/ HAY SPRINGS HAWKSAT HEMINGFORD BOBCATSBoys8:00GIBBON BUFFALOESAT FILLMORE CENTRAL PANTHERS
Saturday, January 28
Girls4:00EDGEMONT MOGULSAT HEMINGFORD BOBCATSBoys5:00EDGEMONT MOGULSAT HEMINGFORD BOBCATSBoys6:00ADAMS CENTRAL PATRIOTSAT HIGH PLAINS STORMBoth6:00POTTER-DIX COYOTESAT MINATARE INDIANSGirls6:15DAVID CITY SCOUTSAT THAYER CENTRAL TITANSBoys8:00DAVID CITY SCOUTSAT THAYER CENTRAL TITANS
Monday, January 30
Boys2:30ARAPAHOE WARRIORSAT ALMA CARDINALSBoth4:00AT POTTER-DIX COYOTES
Tuesday, January 31
Both6:00DC WESTAT SDA ROCKETSGirls6:00HIGH PLAINSAT MERIDIAN MUSTANGSGirls6:00NORTH PLATTE ST. PATRICK'S LADY IRISHAT PAXTON TIGERSGirls6:00FAIRBURY JEFFSAT YORK DUKESGirls6:15NEBRASKA LUTHERAN KNIGHTSAT CROSS COUNTY COUGARSGirls6:15CENTRAL CITY BISONAT YORK DUKESGirls6:15BDS EAGLESAT OSCEOLA BULLDOGSBoys7:00CENTRAL CITY BISONAT YORK DUKESGirls7:00MAXWELL WILDCATSAT PERKINS COUNTY PLAINSMENBoys7:00MAXWELL WILDCATSAT PERKINS COUNTY PLAINSMENBoys7:30HIGH PLAINSAT MERIDIAN MUSTANGSBoys7:45NEBRASKA LUTHERAN KNIGHTSAT CROSS COUNTY COUGARSBoys7:45CENTRAL CITY BISONAT YORK DUKESBoys8:00BRUNING-DAVENPORT STORMAT OSCEOLA BULLDOGS
Thursday, February 2
Girls5:30ARAPAHOE WARRIORSAT ALMA CARDINALSGirls6:00CENTRAL VALLEY COUGARSAT ST. EDWARD BEAVERSBoth6:15CROSS COUNTY COUGARSAT BRUNING-DAVENPORT STORMBoth6:15EAST BUTLER TIGERSAT HIGH PLAINS STORMGirls7:00BOYS TOWN COWBOYSAT SCHUYLER WARRIORSBoys7:30CENTRAL VALLEY COUGARSAT ST. EDWARD BEAVERS
Friday, February 3
Girls5:30VALENTINE BADGERSAT GOTHENBURG SWEDESBoth5:30ALMA CARDINALSAT SOUTHERN VALLEY EAGLESGirls5:45RAYMOND CENTRAL MUSTANGSAT CENTRAL CITY BISONGirls6:00COZAD HAYMAKERSAT MINDEN WHIPPETS Girls6:00HOLDREGE DUSTERSAT GINW VIKINGSGirls6:15MERIDIAN MUSTANGSAT OSCEOLA BULLDOGSBoys7:00CAMBRIDGE TROJANSAT PERKINS COUNTY PLAINSMENGirls7:00CAMBRIDGE TROJANSAT PERKINS COUNTY PLAINSMENBoys7:00VALENTINE BADGERSAT GOTHENBURG SWEDESBoys7:30RAYMOND CENTRAL MUSTANGSAT CENTRAL CITY BISONBoys7:45HOLDREGE DUSTERSAT GINW VIKINGSBoys7:45COZAD HAYMAKERSAT MINDEN WHIPPETS Boys8:00MERIDIAN MUSTANGSAT OSCEOLA BULLDOGS
Saturday, February 4
Both2:00ADAMS CENTRAL PATRIOTSAT SOUTHERN VALLEY EAGLESGirls4:30GOTHENBURG SWEDESAT MINDEN WHIPPETS Boys6:00GOTHENBURG SWEDESAT MINDEN WHIPPETS Girls6:15HIGH PLAINS STORMAT CROSS COUNTY COUGARSGirls6:30HERSHEY PANTHERSAT DUNDY COUNTY STRATTONBoys7:45HIGH PLAINS STORMAT CROSS COUNTY COUGARSBoys8:00HERSHEY PANTHERSAT DUNDY COUNTY STRATTON
Monday, February 6
Boys6:00TOURNAMENTAT ALMA CARDINALS
Tuesday, February 7
Boys2:30CAMBRIDGE TROJANSAT ALMA CARDINALSBoth5:00BLUE HILL BOBCATSAT SOUTHERN VALLEY EAGLESGirls5:00MORRILL LIONSAT HEMINGFORD BOBCATSGirls5:30CENTENNIAL BRONCOSAT YUTAN CHIEFTAINSGirls5:45MADISON DRAGONSAT WEST POINT-BEEMER CADETSBoth6:00RAVENNA BLUE JAYSAT ST. PAUL WILDCATSGirls6:00LV/SSAT CLARKSON-LEIGH PATRIOTSBoys6:00MORRILL LIONSAT HEMINGFORD BOBCATSGirls6:00NEBRASKA LUTHERAN KNIGHTSAT NEBRASKA CHRISTIAN EAGLESGirls6:00BOONE CENTRAL NEWMAN GROVE CARDINALSAT GINW VIKINGSGirls6:00OSCEOLA BULLDOGSAT HIGH PLAINS STORMGirls6:15EAST BUTLER TIGERSAT CROSS COUNTY COUGARSGirls7:00CREEKVALLEY STORMAT PERKINS COUNTY PLAINSMENGirls7:00BDSAT MERIDIAN MUSTANGSBoys7:00CREEKVALLEY STORMAT PERKINS COUNTY PLAINSMENBoys7:15MADISON DRAGONSAT WEST POINT-BEEMER CADETSBoys7:30BOONE CENTRAL NEWMAN GROVE CARDINALSAT GINW VIKINGSGirls7:30OGALLALA INDIANSAT GOTHENBURG SWEDESBoys7:30NEBRASKA LUTHERAN KNIGHTSAT NEBRASKA CHRISTIAN EAGLESBoys7:30LV/SSAT CLARKSON-LEIGH PATRIOTSGirls7:30HIGH PLAINS STORMAT OSCEOLA BULLDOGSBoys7:45EAST BUTLER TIGERSAT CROSS COUNTY COUGARSGirls7:45STERLING JETSAT FREEMAN FALCONS